Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dołącz do nas

Instagram misjaUJ

Instagram misjaUJ

grupa na Facebooku Rekrutacja na UJ

strona www misjaUJ

podcasty przystanek misjaUJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nasze filmy promocyjne

Uniwersytet Jagielloński z lotu ptaka

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet to LUDZIE

Uniwersytet to ludzie

Spotkajmy się na Uniwersytecie Jagiellońskim!

Animacja UJ

#UJHeroes

#misjaUJ - Kampania promocyjna UJ

Film promocyjny UJ

Film promocyjny UJ

Jagiellonix

Jagiellonix - Film promocyjny UJ

Więcej filmów na YouTubie

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dzień Otwarty 2023

Dzień Otwarty 2023

Prezentacje wydziałów i jednostek, wykłady otwarte, spotkania z organizacjami studenckimi i jednostkami UJ, wydarzenia towarzyszące. Kolejny Dzień Otwarty UJ za nami!

24 marca 2023 roku odbył się stacjonarny Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

W godzinach od 9:00 do 15:00, do Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków). 

Maturzyści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na stoiskach na tegorocznych maturzystów oraz osoby zainteresowane ofertą edukacyjną naszej Alma Mater czekali przedstawiciele wydziałów, Samorządu Studentów, organizacji studenckich i kół naukowych, a także pracownicy Działu Rekrutacji na Studia oraz Centrum Promocji i Komunikacji UJ. 

Organizatorem Dnia Otwartego jest Centrum Promocji i Komunikacji UJ

Wydarzenie na FB >>

Regulamin wydarzenia dostępny jest pod tym linkiem Regulamin Dnia Otwartego 2023 >>

W przypadku problemów z dostępnością prosimy o kontakt z CPiK >>

ZOBACZ FILM Z DNIA OTWARTEGO UJ 

 

Więcej zdjęć na stronie uj.edu.pl >>

------------------------------------------------------

Szczegółowy program wydarzenia

AULA DUŻA A, parter

09:15 – Spotkanie z Przedstawicielami Działu Rekrutacji na Studia (30 minut)

09:45 – OFICJALNE ROZPOCZĘCIE I PRZYWITANIE GOŚCI PRZEZ JM REKTORA

10:00 – WYKŁAD OTWARTY – dr Aleksandra Powierska "Czy można się zaprzyjaźnić z botem? O interakcjach w mediach społecznościowych" 

Jak rozpoznać bota lub fake konto? Dlaczego wirtualni influencerzy cieszą się dużą popularnością? I jak często rozmawiamy ze sztuczną inteligencją? Media społecznościowe to obecnie przestrzeń współdziałania aktorów ludzkich i nie-ludzkich. To, kogo w niej spotkamy jest kwestią nie tylko naszych działań, ale także zaawansowanych procesów algorytmicznych odpowiedzialnych za wyświetlanie treści. I chociaż wszystkich tajemnic algorytmów nie odkryjemy, to warto poznawać mieszkańców współczesnych wiosek cyfrowych, by wiedzieć, czy po drugiej stronie jest człowiek, czy bot. A to, wbrew pozorom, wcale nie jest zadaniem łatwym.

dr Aleksandra Powierska – nauczycielka akademicka w Instytucie Sztuk Audiowizualnych, pełnomocniczka dziekan WZiKS ds. promocji, prelegentka podczas licznych konferencji naukowych i branżowych (występowała m.in. na Uniwersytecie Oksfordzkim czy w Berlinie prowadząc warsztaty u boku specjalistów z Amnesty International i Komisji Europejskiej), autorka książki "Polajkować TV. Telewizja i media społecznościowe", specjalizuje się w badaniach mediów społecznościowych.

11:00 – WYKŁAD OTWARTY - prof. dr hab. Piotr Cyganik "Memrystor, sztuczna inteligencja i pies Pawłowa"

Memrystor to jeden z elementów elektroniki, nazywany też sztuczną synapsą. Memrystor dzięki swoim właściwościom, będzie miał rewolucyjny wpływ na rozwój współczesnej nauki i techniki umożliwiający tworzenie wydajnych, inspirowanych biologicznie, układów elektronicznych niezbędnych do rozwoju sztucznej inteligencji (AI). 

prof. dr hab. Piotr Cyganik - otrzymał tytuł doktora fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku 2002. W ramach swojego stażu podoktorskiego spędził prawie cztery lata za granicą pracując najpierw na Uniwersytecie St.Andrews University w Szkocji jako stypendysta Leverhulme Trust a następnie jako stypendysta Fundacji Alexandra von Humboldta na Ruhr-Universität Bochum w Niemczech. W roku 2005 otrzymał pozycję adiunkta na swojej alma mater gdzie obecnie jest profesorem fizyki w Zakładzie Fizyki Nanostruktur i Nanotechnologii. Wraz z grupą swoich doktorantów i magistrantów zajmuje się analizą struktury i właściwości monowarstw organicznych (Self-Assembled Monolayers, SAMs) powstających na podłożach metali i tlenków metali. W swoich eksperymentach wykorzystuje kombinację technik mikroskopowych, spektroskopowych i spektrometrycznych oraz współpracuje z innymi grupami z USA (Harvard University) i Europy (Universität Heidelberg, Imperial College London, Friedrich-Schiller-Universität Jena, Technische Universität Graz). Jest współautorem około 60 prac z tego obszaru badań, które były cytowane ponad 2100 razy. W wolnym czasie podróżuje oraz uprawia pływanie długodystansowe i kajakarstwo.

12:15 – Wydarzenie towarzyszące "Wkręć się w Kopernika" 

Kim dla młodych jest Mikołaj Kopernik? Czy tylko i wyłącznie postacią historyczną z podręczników, czy może bohaterem rozpalającym wyobraźnię - naukowcem i rewolucjonistą, w ślady którego warto pójść? O tym przekonacie się podczas wydarzenia "Wkręć się w Kopernika", w trakcie którego młodzież zaprezentuje najsłynniejszego studenta naszej Alma Mater. 

 

W programie znajdziecie także:

PUNKT INFORMACYJNO-REKRUTACYJNY (Hall, parter) – przedstawiciele Działu Rekrutacji na Studia odpowiedzialnego za rekrutację w Uniwersytecie Jagiellońskim będą do Waszej dyspozycji – odpowiedzą na wszystkie pytania związane z rekrutacją na studia, udzielą informacji o zasadach kwalifikacji, limitach przyjęć, harmonogramie rekrutacji, sposobie rejestracji na studia i na temat uwzględniania osiągnięć w olimpiadach ogólnopolskich i konkursach. Dodatkowe spotkania z przedstawicielami Działu Rekrutacji na Studia - 9:15 oraz 13:00.

STOISKA 16 WYDZIAŁÓW (Sala Wystawowa, II piętro) - to tutaj będzie można bezpośrednio porozmawiać ze studentami i pracownikami naukowymi, zapoznać się z ofertą edukacyjną Wydziałów!

STOISKA ORGANIZACJI STUDENCKICH I JEDNOSTEK UJ (sala seminaryjna) – bo studiowanie, to nie tylko nauka i czas spędzony w aulach wykładowych. Kultura, zdrowie i rekreacja, rozwijanie pasji – w jednym miejscu będziecie mogli zapoznać się z bogatą ofertą, jaką UJ ma dla Was w czasie odpoczynku od nauki.

PREZENTACJE WYDZIAŁÓW – uzupełnieniem spotkań przy stoiskach wydziałowych będą prezentacje poszczególnych Wydziałów w formie prezentacji multimedialnych, filmów, dyskusji...

AULA DUŻA B, parter

09:00 – Wydział Prawa i Administracji (20 minut)
09:30 – Wydział Filologiczny (20 minut)
10:00 – Wydział Chemii (20 minut)
10:30 – Wydział Lekarski (20 minut)
11:00 – Spotkanie z Samorządem Studentów
12:00 – Wydział Prawa i Administracji (20 minut)
12:30 – Wydział Filologiczny (20 minut)
13:00 – Spotkanie z Przedstawicielami Działu Rekrutacji na Studia (30 minut)

AULA ŚREDNIA A, parter

09:00 – Wydział Nauk o Zdrowiu (20 minut)
09:30 – Wydział Historyczny (20 minut)
10:00 – Wydział Filozoficzny (20 minut)
10:30 – Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej (20 minut)
11:00 – Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej (20 minut)
11:30 – Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych (20 minut)
12:00 – Wydział Farmaceutyczny (20 minut)    
13:00 – Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej (20 minut)
13:30 – Wydział Chemii (20 minut)
14:00 – Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (20 minut)

AULA ŚREDNIA B, parter

09:00 – Wydział Geografii i Geologii (20 minut)
09:30 – Wydział Matematyki i Informatyki (20 minut)
10:00 – Wydział Polonistyki  (20 minut)
10:30 – Wydział Biologii (20 minut)
11:00 – Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (20 minut)
11:30 – Wydział Filozoficzny (20 minut)
12:00 – Wydział Lekarski (20 minut)
12:30 – Wydział Nauk o Zdrowiu (20 minut)
13:00 – Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych (20 minut)
13:30 – Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej (20 minut)
14:00 – Wydział Historyczny (20 minut)

AULA MAŁA, parter

11:00 – Biuro KarierZnajdź swoją ścieżkę rozwoju zawodowego
11:30 – Oferta stypendialna Uniwersytetu Jagiellońskiego, czyli słów kilka o Stypendium UJ i nie tylko
12:00 – Międzywydziałowe Studia Matematyczno-Przyrodnicze (20 minut)
12:30 – Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne (20 minut)

 

DODATKOWE WYDARZENIA NA WYDZIAŁACH

 

Budynek Wydziału PolonistykiWYDZIAŁ POLONISTYKI zaprasza na oprowadzanie po budynkach Wydziału (ul. Gołębia 14-20 i Grodzka 64). Uczestnicy spaceru wejdą do historycznych budynków uniwersyteckich w samym centrum Krakowa, zobaczą, jak wygląda dzień studenta Wydziału, poznają naukowców i przedstawicieli kół naukowych, którzy opowiedzą, jak różnymi tematami interesuje się współczesna polonistyka.

W programie: spotkania informacyjne dla przyszłych studentów kierunków prowadzonych przez Wydział i dodatkowe niespodzianki.

Początek: godz. 11:00 (zbiórka pod Auditorium Maximum UJ). 

 

WYDZIAŁ NAUK O ZDROWIU UJ CM - Dzień Otwarty Wydziału odbywa się w trzech lokalizacjach: budynku głównym Wydziału, budynku Studium Wychowania i Sportu UJ CM oraz unikatowym Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej (CIEM). Proponujemy ciekawe wykłady i pokazy z różnych specjalności w dziedzinie nauk o zdrowiu: pielęgniarstwa, położnictwa, fizjoterapii, elektroradiologii, ratownictwa medycznego, zdrowia publicznego i zarządzania w ochronie zdrowia oraz spotkania z społecznością akademicką. Szczegóły Dnia Otwartego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM >>

 

WYDZIAŁ FILOLOGICZY pojawi się w Auditorium Maximum ze swoim stoiskiem informacyjnym, gdzie będzie można dowiedzieć się szczegółów na temat studiów filologicznych i przekładoznawczych. W tym punkcie będą dyżurować zarówno prowadzący zajęcia jak i studenci.

Jednocześnie w innych lokalizacjach odbywać się będą zajęcia i warsztaty zorganizowane przez studentów i wykładowców z wydziału: 

Instytut Filologii Słowiańskiej, przy Ingardena 3 >> 

Katedra Przekładoznawstwa, przy Czapskich 4 >>

Wszystkie inne wykłady/warsztaty w programie naszego wydziału odbywają się w budynku Collegium Paderevianum B.  Szczegóły w programie Dnia Otwartego Wydziału Filologicznego >>

 

Film zapowiadający Dzień Otwarty UJ