Program 2017

(program może ulec drobnym korektom)

Zapraszamy Was do Auditorium Maximum UJ w dniu 24 marca 2017 r. już od godziny 9:00

Oficjalnego rozpoczęcia Dnia Otwartego o godz. 9:45 (Aula Duża A, parter) dokona Prorektor ds. dydaktyki - prof. dr hab. Armen Edigarian oraz Wiceprzewodniczący Samorządu Studentów UJ - Sławomir Adamczyk

PUNKT INFORMACYJNO-REKRUTACYJNY (Hall, parter) – przedstawiciele Działu Rekrutacji na Studia (DRS) odpowiedzialnego za rekrutację w Uniwersytecie Jagiellońskim będą do Waszej dyspozycji – odpowiedzą na wszystkie pytania związane z rekrutacją na studia, udzielą informacji o zasadach kwalifikacji, limitach przyjęć, harmonogramie rekrutacji, sposobie rejestracji na studia i na temat uwzględniania osiągnięć w olimpiadach ogólnopolskich i konkursach. PRELEKCJE (9:15 oraz 13:00 Aula Duża B), podczas których specjaliści z DRS-u wyjaśnią krok po kroku, na czym polega proces rekrutacji na studia w UJ oraz jak poruszać się w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów.

WAŻNA INFORMACJA!
Na żadne z proponowanych w programie wydarzeń nie prowadzimy zapisów!

WYKŁADY OTWARTE (Aula Duża A, parter) – nauki o ziemi, psychologia, prawo i weterynaria. Wyjątkowe spotkania będące niejako przedsmakiem tego, co czeka Was na Uniwersytecie:

10:00 - Prof. dr hab. Grzegorz Hess - "Stres a plastyczność mózgu" (Wydział Biologii i Nauk o Ziemi)
11:00 - dr Zofia Wodniecka-Chlipalska - "Na tropach tajemnic dwujęzycznego umysłu" (Wydział Filozoficzny)
12:00 - dr Jakub Chwalba - "Wolność kopiowania a prawo autorskie" (Wydział Prawa i Administracji)
13:00 - lek. wet. Eliza Niemczycka - "Człowiek i zwierzę - jak nam do siebie blisko i jak daleko" (Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR) 
14:00 - Tomasz Pytko - „Mania studiowania, jak nie dać się zwariować i dobrze wybrać"  - wykład motywacyjny
 

STOISKA 16 WYDZIAŁÓW (Sala Wystawowa, II piętro) -   to tutaj będzie można bezpośrednio porozmawiać ze studentami i pracownikami naukowymi, zapoznać się z ofertą edukacyjną dotyczącą ponad 120 kierunków studiów! 

STOISKA ORGANIZACJI STUDENCKICH (Hall, parter) – bo studiowanie, to nie tylko nauka i czas spędzony w aulach wykładowych. Kultura, zdrowie i rekreacja, rozwijanie pasji – w jednym miejscu będziecie mogli zapoznać się z bogatą ofertą, jaką UJ ma dla Was w czasie odpoczynku od nauki.

PREZENTACJE WYDZIAŁÓW – uzupełnieniem spotkań przy stoiskach wydziałowych będą prezentacje poszczególnych Wydziałów w formie prezentacji multimedialnych, filmów, dyskusji...

SPOTKANIE Z MISTRZEM – niespodzianka przygotowana specjalnie dla kandydatów na studia przez Dział Promocji UJ. W programie ciekawe wystąpienia, mnóstwo interesujących informacji, konkurs z nagrodami.

Czy jesteś gotowy na Spotkanie z Mistrzem?

Ale kto to jest Mistrz, gdzie go znaleźć i jak zostać jego uczniem? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź o godzinie 10:30 w Auli Dużej B.

 

  • PREZENTACJE WYDZIAŁÓW (AULA ŚREDNIA A)

09:15    Wydział Filozoficzny
09:45    Wydział Filologiczny
10:15    Wydział Nauk o Zdrowiu
10:45    Wydział Chemii
11:15    Wydział Lekarski
11:45    Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych
12:15    Wydział Farmaceutyczny
12:45    Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
13:15    Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
13:45    Wydział Chemii
14:15    Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
14:45    Wydział Geografii i Geologii

  • PREZENTACJE WYDZIAŁÓW (AULA ŚREDNIA B)

09:15    Wydział Matematyki i Informatyki
09:45    Wydział Prawa i Administracji
10:15    Wydział Polonistyki
10:45    Wydział Historyczny
11:15    Wydział Biologii i Nauk o Ziemi
11:45    Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
12:15    Wydział Filozoficzny
12:45    Wydział Lekarski
13:15    Wydział Nauk o Zdrowiu
13:45    Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych
14:15    Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
14:45    Wydział Historyczny

DODATKOWE PREZENTACJE (AULA DUŻA B)
09:15    Dział Rekrutacji na Studia
10:30    spotkanie z Mistrzem
13:00    Dział Rekrutacji na Studia
14:15    Jagiellońskie Centrum Językowe
14:45    Wydział Prawa i Administracji

DODATKOWE PREZENTACJE (AULA MAŁA)

10:00    Weterynaria UJ-UR
10:30    Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
11:00    Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
11:45    "Jak się uczyć, żeby się nauczyć - Techniki skutecznej nauki"
12:30    Samorząd Studentów - "Studiowanie to nie tylko nauka"
13:30    Międzywydziałowe Studia Matematyczno-Przyrodnicze"
14:00    Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne

DODATKOWE WYDARZENIA na WYDZIAŁACH
Wydział Nauk o Zdrowiu

Wydział Chemii

Wydział Filologiczny

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej

Wydział Polonistyki

Polonistyczna wycieczka dla zainteresowanych: oprowadzanie po budynkach Wydziału (ul. Gołębia 14-20 i Grodzka 64). Uczestnicy spaceru wejdą do historycznych budynków uniwersyteckich w samym centrum Krakowa, poznają naukowców, którzy opowiedzą, jak różnymi tematami interesuje się współczesna polonistyka, i zobaczą, jak wygląda dzień studenta Wydziału. Start wycieczki: godz. 11 (po prezentacji Wydziału w Auli), zbiórka przed Auditorium Maximum. W razie potrzeby będzie zorganizowana druga tura oprowadzania.

Wydział Geografii i Geologii

Oprowadzanie po Instytucie Nauk Geologicznych (Gronostajowa 3a). Możliwość zwiedzenia  nowego  budynku Instytutu, oddanego do użytku w 2017 roku. Uczestnicy wycieczki zapoznają się z laboratoriami,  salami wykładowymi, zobaczą pomieszczenia studentów i wykładowców. Zbiórka przy budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej (przy dinozaurze) o godzinie 16.15.

* * *

Grzegorz Hess – prof. dr hab. nauk biologicznych, neurobiolog. Pracuje w Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytucie Farmakologii PAN w Krakowie. Obecnie przewodniczący Komitetu Neurobiologii PAN. Jego zainteresowania naukowe dotyczą elektrofizjologii komórek nerwowych a szczególnie zagadnień plastyczności synaptycznej. W ramach projektów krajowych i międzynarodowych badał m.in. związane z uczeniem i wywołane stresem zmiany plastyczne w korze ruchowej oraz innych częściach mózgu. Autor ok. 90 publikacji naukowych z tego zakresu. ​

lek. wet. Eliza Anna Niemczycka – lekarz weterynarii, asystent i nauczyciel akademicki na kierunku weterynaria w Katedrze Toksykologii Wydziału Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, autorka i wykładowczyni Jeździeckiej Akademii Weterynaryjnej, specjalistka miesięcznika Świat Koni. Od 2011 roku współpracuje z Kliniką Chirurgii Koni Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie w Lipsku (Niemcy), gdzie obecnie doktoryzuje się w dziedzinie endoskopii górnych dróg oddechowych u koni. Od kilkunastu lat jest właścicielką własnej stajni. Startowała w dyscyplinie konnych rajdów długodystansowych i przygotowywała konie do zawodów rangi międzynarodowej. Jest sędzią PZJ dyscypliny ujeżdżenia i skoków przez przeszkody, Przodownikiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK i autorką licznych publikacji w naukowych pismach weterynaryjnych oraz jeździeckich, w tym w miesięczniku Świat Koni. Eliza Anna Niemczycka jest również koncertującą wokalistką (mezzosopran liryczny) oraz autorką tekstów i muzyki utworów wokalnych.

Zofia Wodniecka jest adiunktem w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego ; kieruje Laboratorium Psychologii Języka i Dwujęzyczności LangUsta (www.langusta.edu.pl) , które powstało dzięki subsydium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Naukowo zajmuje się konsekwencjami poznawczymi, a także procesami umysłowymi towarzyszącymi posługiwaniu się językami. Odbyła wiele staży w zagranicznych ośrodkach badawczych, w tym: dwukrotnie na Pennsylvania State University w USA (stypendium Fulbright oraz Mobiliność Plus), York University i w Rotman Research Institute w Toronto, University of New South Wales (GoEight European Fellowship). W latach 2010-2013 była członkiem zarządu europejskiego programu współpracy międzynarodowej: COST Action IS0804 ‘Language Impairment in a Multilingual Society: Linguistic Patterns and the Road to Assessment’ (Bi-SLI; http://bi-sli.org). Oprócz działalności naukowej, zajmuje się też propagowaniem wiedzy o dwujęzyczności wśród rodziców i nauczycieli prowadząc warsztaty, zajmując się redakcją naukową serwisu informacyjnego „Wszystko o dwujęzyczności” oraz strony dwujęzycznosc.info.

Jakub Chwalba - doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, pracuje w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Zajmuje się prawem prasowym i  prawem autorskim, szczególnie problematyką autorskoprawnej ochrony dzieł architektury. Przygotował rozprawę doktorską pt. „Utwór architektoniczny. Przedmiot prawa autorskiego”, za którą otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w XIII edycji konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej, ogłoszonego przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w 2015 r., w kategorii praca doktorska.

Tomasz Pytko - student Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Filozoficznym, absolwent europeistyki na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Działacz społeczny, współzałożyciel oraz prezes Stowarzyszenia All In UJ, które zmienia studencką rzeczywistość Krakowa. Wiceprzewodniczący Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. młodzieży przy Prezydencie Miasta Krakowa. Zaangażowany w TEDxKraków, gdzie koordynuje komunikację zewnętrzną, jego zainteresowania naukowe oscylują wokół problematyki mowy nienawiści w przestrzeni publicznej i internecie. Pasjonata rozwoju osobistego, wystąpień publicznych i personal brandingu. Uczestnik zagranicznych stypendiów, m.in. w USA i we Włoszech. Zawodowo zajmuje się komunikacją w mediach społecznościowych, współpracował m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem Ekonomicznym.

Data opublikowania: 29.09.2016
Osoba publikująca: Michał Rdzanek